סוגי עצים

בישראל קיימים סוגים שונים של עצים במגוון איכויות וסוגים רבים ומגוונים :עץ לגדרעצים לפרגולהעצים לבניהעץ לגדר במבוקיםפלטות עץ לסוגיהם ועוד..
בישראל משווקים סוגים שונים של עצים ברמות שונות של איכויות, אנו ברז יחיאל- "עשה זאת בעצמך" מקפידים מאד על איכות העץ הגבוהה ללקוחות שלנו.

עץ מלא :
מקורו מגזעים שנחתכו ללוחות ועברו תהליכי עיבוד וליטוש ברמות שונות. לוחות עץ מלא מיועדים לתחומי הבניה, עצים לבניה ובכלל בתעשייה של מפעלי ייצור רהיטים לסוגיהם וכו'.
לכל סוג עץ קשה שיש את המאפיינים הבולטים והייחודיים שלו, אם זה בטקסטורה של העץ,רמת החוזזק שלו, המראה היפה שלו וכו'...לרוב עץ מלא הוא יותר יקר וההיצע שלו נמוך בשל זאת.
מקובל לחלק את סוגי העצים הקיימים בעולם לשלוש רמות עיקריות: עצים קשים,עצים רכים ועצים בלתי גזומים.
עצים רכים
סוג זה של עצים רכים מאפיין את סוגי העץ המחטניים: ארז, אשוח, אורן. הגוון של העצים הרכים נוטה לצהבהב או אדמדם. אילו עצים פופלריים יותר והשימוש בהם רב מאד בתעשיות השונות כי הם לרוב זולים באופן משמעותי מעץ מלא. סהעצים הרכים לא בהכרח חלשים ביחס לחוזק העצים הקשים
גידול עצים מסוג העצים הרכים נפוץ מאד ושטחי הגידול שלו בעולם נרחב ביערות ענק הגדלים באופן טבעי ואף ישנן חוות ייעודיות לגידול עצים רכים: עץ אורן, עץ אשוח,עץ ארז.. שנותנות מענה לכל התעשיות לשימושים וצרכים שונים ובכך מקטינים באופן משמעותי את האלטרנטיבה השניה של כרית יערות חורש טבעי הפוגע באקולוגיה הסביבתית.
פלטות עץ
אנו ברז יחיאל- " עשה זאת בעצמך" מחזיקים במלאי מגוון של פלטות עץ בכל הגדלים והסוגים: לבידים:סנדוויץ':בירץ', MDF,פלטות, פלטות OSB,  מגוון פלטות עץ מלא :אלון,לאמי, פלטות בוצ'ר, פלטות לשולחן ועוד..
הסרטון הזה יעשיר את הידע שלכם לסוגי העצים הקיימים, המאפיינים שליהם, השפעת הצבע על מראה העצים - צפיה מהנה!!