בידוד תרמי ובידוד אקוסטי של מבנים חשובים הן מהיבט החיסכון באנרגיה לחימום וקור המבנה והן מהיבט הנוחות של המשתמש במבנה. בידוד מינראלי המשתלב במחיצות הגבס או בקירות החוץ או בציפויים הפנימיים של קירות החוץ ייתן מענה לדרישות הבידוד התרמי והאקוסטי. עד לאחרונה הוצע לציבור הבונים והדיירים בידוד לא בריא, מגרד ומפזר סיבים.
אורבונד כחלק מקבוצת KNAUF הבינלאומית מביאה את הבשורה בתחום, בידוד מינראלי חדש בו השקיעה KNAUF שנים של מחקר והרבה מאוד כסף. הבידוד המינראלי של KNAUF נקרא Earthwool. מדובר בבידוד מינראלי גמיש, קל להתקנה, בעל זיכרון מכני ובידוד אקוסטי מושלם וכל זאת בשילוב תגובה בשריפה ברמה גבוהה.
הבידוד המינראלי החדש אינו מסוכן לבריאות, אינו מגרד, אינו מכיל חומרים מסוכנים כדוגמת פורמלדהיד ואינו מכיל VOC ומכאן ידידותי לסביבה. בזכות מבנה הסיבים הגמיש שלו, ה- Earthwool קל ליישום, חוסך זמן עבודה ומאמץ ומאפשר כיסוי רציף בפינות ובקצוות גם באזורים קשים לגישה. את הבידוד ניתן להתקין בתוך מחיצות גבס, בתקרות ובגגות. 

בידוד מחיצות גבס
מחיצת גבס בנויה מלוחות גבס המורכבים על גבי פרופילי פלדה. את המרווח בין לוחות הגבס ניתן ומומלץ למלא בבידוד. מילוי מרווח זה בבידוד משפר את הערכים האקוסטיים והתרמיים של המחיצה ורמת השיפור תלויה בעובי הבידוד.

בידוד תקרות
תקרת גבס בנויה מלוחות גבס המורכבים בצמוד לפרופילי פלדה. החלל שמעל לפרופילים יכול לשמש להוספת בידוד מינראלי על פי הנדרש- הפחתת מעבר קול מחלל לחלל, מניעת הפרעות מהשכן למעלה, מניעת הד ועוד.

בידוד גגות
לאנרגיית הקור והחום יש נטייה לדלוף החוצה דרך חלקים שונים במבנה. כידוע, חום מתרחב ועולה לכיוון הגג ולכן זהו המקום בו עיקר בריחת החום מתרחשת.
מסיבה זו יש חשיבות גבוהה לבידוד תרמי ששומר על האנרגיה בבניין. בעזרת שימוש בחומרי בידוד מתאימים ניתן להשיג מטרה זו ולהגיע לחיסכון משמעותי באנרגיה 
במונחים של חימום וקירור המבנה. בידוד גגות היא השקעה שמחזירה את עצמה בזמן קצר וחוסכת משמעותית בהוצאות.