הסוגים השונים של קירות גבס בתעשיית הבניה:

הסוגים השונים של קירות גבס בתעשיית הבניה, לוחות גבס משמשים בעיקר לחיפוי משטחים שטוחים וגדולים במיוחד. לוחות גבס בדרך כלל מגיעות בגדלים סטנדרטים, כשהגודל 4X8 פיט feet (בערך 1.2X2.4 מטרים) הוא לרוב הגודל הנפוץ ביותר. חלק מסוגי לוחות הגבס דורשים ברגים ספציפיים לצורך התקנתם וחלק מהלוחות אף ידידותיות לסביבה.

קירות גבס

לוחות גבס הם אולי החומר הנפוץ ביותר עבור קירות ותקרות בזמננו. לוחות הגבס נוצרות בתהליך דחיסה של גבס גולמי ליצירת לוחות בעלי איפיונים שונים המכוסים מכל צד על ידי נייר עבה מיוחד. צבע הנייר משתנה מסוג לוח כזה למשנהו על מנת לאפשר זיהוי קל ונוח יותר. לחלק מהלוחות יש יותר מתכונה אחת, לדוגמה, עמידות בפני התלקחות ולחות בו זמנית. כל סוגי לוחות הגבס הזמינים מגיעים עם קצוות ישרות או מעוצבות.

 ×ª×?×?× ×? קש×?ר×?

 

 בחירת לוח

חומר הגלם מגיע בצורת לוחות, ומומלץ לבחור את הגדלים המתאימים ביותר שייצרו מינימום צורך בגימור הסופי. כך, העבודה תעשה קלה יותר להשגת המראה הסופי המושלם.

 בחירת עובי הלוח

לוחות גבס מגיעות בשלל עוביים כשהעובי הנפוץ ביותר הוא 1 ס"מ או 1.3 ס"מ.

 איזה צד הוא איזה?

לוח גבס סטנדרטי מגיע כשצידו האחד צבוע אפור וצידו האחר בצבע שנהב, או כשצידו האחד אפור כהה וצידו האחר חום (או צבע אחר). המשטח הבהיר יותר הוא המשטח שאמור לפנות לפנים החדר. לרוב, צידו האחר של משטח הגבס יכלול את הדפס הלוגו של היצרן.

 

דוגמאות לסוגי קירות גבס

  1. קצוות מרובעים - לוח גבס סטנדרטי. הלוחות מוצמדים זה לזה כשאת הרווחים ממלאים על ידי שפכטל.
  2. לוח גבס הכולל רדיד אלומיניום - עמיד במים ודוחה רטיבות עם עמידות משופרת באש.
  3. קצוות מחודדים - קיר גבס רגיל בעל קצוות המאפשרים מילוי קל ונוח יותר של הרווחים הנוצרים כשלוחות בעלי מאפיינים זהים מוצמדים זה לזה.
  4. לוחות גבס עמידים בפני לחות - ליבת חומר הגלם ספוגה בחומרי איטום אך עם זאת מאפשרת ללוח "לנשום". לרוב, השימוש בלוח ייעודי זה נעשה באזורים חשופים למים, לדוגמה, חדרי מקלחות.
  5. לוחות חסינים לאש - לוחות בעלי עמידות גבוהה יותר בפני התלקחות מלוחות גבס רגילים.
  6. קירות אקוסטים - לוחות גבס בעלי תכונות איטום קול ייחודיות. משמ בעיקר עבור קירות המרכיבים חדרים אקוסטים.
  7. לוח מלט (צמנט בורד) - אינו לוח גבס, אך בעל תכונות זהות למחצה. הלוח עמיד בפני לחות ובדרך כלל משמש כבסיס מתחת לאריחי קרמיקה או כגיבוי לאריחי קיר. מגיע בשלל גדלים ועוביים.

שמות דגמים של לוחות גבס

Safe board ,Fireboard ,Fire Plus ,Diamondאלומיניום בורדSoundboard ועוד..