משפחת הסולמות, עגלות, שולחנות עבודה הינן משפחה מגוונות מאד, הן בסוגים הרבים והן בייעוד להם הן מיועדות. אנו נתקלים באמצעי השינוע, הרמה ובסולמות בתעשיה, בתי חולים, בתי מסחר, מרכזי ירקות, סופרים,מוסכים ואפילו חלקן נמצאים גם בביתנו.אנו נסקור בקצרה את הסוגים השונים של האמצעים,הייעודים שליהם בחיי היום יום שלנו. תחילה נעסוק בסולמות - ישנם סוגים שונים של סולמות למטרות שונות. אנו נתקלים בסולמות בחיי היום יום שלנו, אפילו בביתנו. ישנן פעולות המחייבות שימוש בסולם לכן רבים מאיתנו מחזיקים בביתם סולם על פי צרכיהם. אנו רואים יותר את הסולמות בתעשייה, במחסנים, בבניין, בבתי מסחר, בחנויות, בחקלאות ועוד. אם נגדיר זאת בפשטות - הצורך בשימוש בסולם הינו, בכל מצב בו אין לנו גישה הגובה לחפץ, או דבר כלשהו הנמצא בגובה ואין ידינו משגת אותו. נוכל לאמר, כי השימוש בסולם הוא הכרחי לביצוע משימות וייעוד לו אנו נדרשים וביתר שאת במקומות עבודה, תעשיה ובתי מסחר כפי שתיארנו לעיל'.הסולם הינו אמצעי הכרחי לשימוש, אך בו זמנית הינו מסוכן בדרגה גבוה ולכן המחוקק חקק תקנות שעליהם אין לעבור והם מחייבים את כל המשתמשים בו.להמשך קריאה בנושא סולמות נא קרא במאמר סולמות במידע שימושי - סולמות.

 בתחום עגלות משא ישנן כמה סוגים מוכרים לנו גם מחיי היום יום, ובפרט מי שעובד בתעשיה,בתי מסחר, מרכזי מזון, סופרים,הובלות הוא פוגש אותן:עגלה מקצועית מאלומיניום לשינוע חבילות. עגלת סבלים אותה רואים אצל המובילים, מעבירי הדירות, המשרדים  - אילו עגלות לשינוע חבילות, קרטונים כבדי משקל בין 250- 450 ק"ג. אילו עגלות מקצועיות מאד וייעודיות למובילים בעיקר. יש גם את עגלה מתקפלת למשאות קלים עד 100 ק"ג לכל היותר, זו עגלה המיועדת בעיקר למשרדים, לבתים לנשיאת משקלות קלים יחסית, הן עגליות פרקטיות ואמינות. אנו גם מכירים את העגלות שירות שרואים אותם בבתי חולים, מחסנים, חדרי אוכל וכו..וכן עגלות יותר מקצועיות לשינוע משאות כבדים יותר, עגלת פלטפורמה מתקפלת 200 ק"ג אותן רואים במחסנים, מוסכים, בתי אריזה, בתי חולים, סופרים וכו. ומכאן אנו מגיעים לעגלה למשטחים שהיא מאסיבית מאד ומיועדת בעיקר לשינוע ידני של משאות כבדים מאד המונחים על גבי משטחים של מספר טונות. אנו נתקלים בהם בתעשיה, בבתי אריזה, מוסכים, מחסנים, סופרים וכו'.

בתחום משפחת שולחנות עבודה, אנו פוגשים אותם הרבה, במוסכים, מחסנים, מפעלים, תעשיות וכו'... אילו שולחנות עבודה מאסיביים מאד, מיועדים לעבודות מסוגים שונים להם נזקקים: הטכנאים,אנשי הייצור, מוסכניקים, נגרי, בתי מסחר, בתי אריזה, סופרים ובעלי מקצוע מגוונים אחרים.

להלן דוגמאות של סוגי האמצעים השונים : סוגי סולמותסולמות עץסולמות לבית, סולמות ביתייםסולמות מפיברגלססולמות אלומניוםעגלות שירות ומשאשולחנות עבודה .

אצלנו ברז יחיאל - עשה זאת בעצמך תמצא מגוון רחב של סוגי סולמות, עגלות שירות ומשא, שולחנות עבודה ממיטב החברות המובחרות בשוק במחירים מצויינים ובאספקה מיידית וכמובן שעומדים בתקינה ובכל התקנות בטיחות. אנו נוכל לספק לך מיידית את כל צורכיך עד לביתך.

 להלן סרטון בנושא בטיחות בעבודה עם סולם - צפיה מהנה!!